Enerji Hukuku

Hukuki Yardım Al

Danışmak istediğiniz her konuda bize ulaşın!

BİZE ULAŞIN

Enerji Hukuku

Rekabet hukuku kavramıyla beraber; Ekonomi Hukuku veya Hukukun Ekonomik Yorumlanması disiplinlerine önem veren İzmir Kapital Hukuk firmamız, bu alanın hukuk dünyasındaki karşılığı olan Rekabet Hukuku alanında hizmet vermektedir. Müvekkillerimize şirket birleşme ve devralma işlemleri ile ilgili rekabet hukuku kapsamında danışmanlık vermekteyiz. Söz konusu işlemlerle alakalı Rekabet Kurumu’na yapılacak başvuruların hazırlanması ve takibi sunduğumuz hizmetlerin başında gelmektedir. Bunlara ek olarak rekabeti sınırlayıcı anlaşmalar, hâkim pozisyonun kötüye kullanılması ilgili hak iddiaları ve savunmalar ve bunlara dair ön-araştırmalar ve soruşturmalar ile birleşme ve devralma bildirimleri, menfi tespit/muafiyet başvuruları ve her türlü tekel kurulmasını önleyici düzenlemeler konularında danışmanlık veriyoruz.

Rekabet Hukuku Kavramında Nasıl Hizmetler Vermektesiniz?

Sunduğumuz hukuki hizmeti şirket içi eğitimlerle destekleyerek şirketlerin rekabet mevzuatına uyum süreçlerine katkı sağlıyoruz. Bu kapsamda, bu hukuk kavramı içerisindeki problemleri hakkında ve özellikle müvekkillerin imzalayacakları sözleşmelerde gerek kendi sektörleri gerekse de ticaret hayatına en uygun olabilecek çözüm önerileri getirmek konusunda yardımcı oluyoruz. Ayrıca müvekkillerin ihtiyaç duyması halinde alanında uzman finans, uluslararası ticaret ve ekonomi danışmanlarıyla da birlikte eğitim programları vermekteyiz.

Türkiye’de rekabet hukuku biraz yeni bir kavram olarak anılmaktadır. Detaylarına inildiği zaman insanlık tarihi boyunca rekabet kavramı her zaman karşılıklı kişiler ve kurumlar arasında anılagelmiştir. Bundan dolayı insanların rekabet kavramı içerisinde eşitliği söz konusu hep olmuştur.

Sizler de sektörel ya da kurumsal bazda oluşan rekabet konularında hukuksal bir desteğe her zaman ihtiyacınız olabilir. Rekabet Hukuku Avukatlığı alanında uzman ekibimizle İzmir ili ve çevresinde sizlere her zaman hukuki destek olabileceğimizi söylemek isteriz. Sizlere bir telefon kadar yakınız. Destek almaktan çekinmeyiniz.