Fikri Mülkiyet Hukuku

Hukuki Yardım Al

Danışmak istediğiniz her konuda bize ulaşın!

BİZE ULAŞIN

Fikri Mülkiyet Hukuku

Kapital Legal Avukatlık Ortaklığı olarak, fikri mülkiyet hukukunun tüm alanlarında  uzman ekibimizle yerli ve yabancı tüm müvekkillerimize marka patent vekilliği hizmeti, hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

Fikri mülkiyet haklarının Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde tescil işlemlerinin yerine getirilmesi ile Kurum içinde tescil başvurularına ilişkin itiraz, karşı görüş, yenileme, lisans, devir gibi tüm işlemleri yerine getirmekteyiz. 

Uluslararası alanda iş birliği içinde olduğumuz çözüm ortaklarımız aracılığı ile müvekkillerimizin Türkiye dışındaki fikri mülkiyet haklarının tescil faaliyetlerinin yürütülmesi ve taklidi ile mücadelesi konusunda da hizmet vermekteyiz.

Türkiye’nin dört bir yanında müvekkillerimizin fikri mülkiyet haklarının koruması, taklit ürün ve hizmetlerle mücadele konusunda tecrübe sahibiyiz. Bu alandaki hukuki ihtilaflarda müvekkillerimizi temsil etmekte ve avukatlık hizmeti sunmaktayız

Alan adı tahsis işlemleri ve tahsis edilen alan adlarının korunması konusunda da müvekkillerimize hukuki destek sağlamaktayız.

Marka Hukuku

Markaların izlenmesi, tescili, yenilenmesi, marka başvurularına itirazlar ve üçüncü kişilerin itirazlarına karşı görüş olmak üzere Türk Patent ve Marka Kurumu’ndaki tüm iş ve işlemleri gerçekleştiriyoruz. Uluslararası marka başvuruları ve diğer ülkelerdeki iş birliklerimiz aracılığıyla dünya genelinde marka tescil işlemlerini yürütüyoruz. Tescilli markalara karşı yapılan ihlallerin durdurulması ve önlenmesi ile ilgili davaların takibinde uzman kadromuz ile avukatlık hizmetini yürütüyoruz.

Patent ve Faydalı Model Hukuku

Patent tescil stratejilerinin oluşturulması, ulusal ve uluslararası düzeyde hizmet verilmesi, PCT ve EP patent başvurularının Türk Patent ve Marka Kurumu’nda valide edilmesi gibi konularda hizmet sunuyoruz. Patentlerin uluslararası tercümelerini gerçekleştirerek müvekkillerimizin haklarının tesis edilmesini sağlıyoruz. Makine, kimya ve ilaç sektörlerinde patent uyuşmazlıklarında mahkemeler nezdinde dava takibi yapıyoruz.

Tasarım Hukuku

Tasarımların koruma alanlarının belirlenmesi, tescil stratejilerinin oluşturulması ve ulusal ve uluslararası tescillerin gerçekleştirilmesi hizmetlerini sunuyoruz. Tasarım hakkına yapılan ihlallerin takibi ve tasarım hükümsüzlük davaları uzmanlık alanlarımız arasındadır.

Taklitle Mücadele

Marka koruma stratejisinin oluşturulması, araştırmaların yapılması ve hukuki araçlarla müdahale edilmesi konusunda geniş bir tecrübeye sahibiz. Dünya çapındaki önemli markaların Türkiye’deki taklit ürünlerle mücadele programlarını başarıyla yürütüyoruz. Gümrükler nezdinde yapılan başvurular ve el koyma işlemleri de marka koruma stratejilerimiz arasında yer alıyor.

Alan Adı Uyuşmazlıkları

Üst seviye ve ülke uzantılı alan adlarının tahsis işlemleri konusunda hizmet vermekteyiz. Alan adı uyuşmazlıkları konusunda WIPO Arbitration and Mediation Center ve National Arbitration Forum gibi ICANN tarafından akredite edilmiş tahkim mekanizmaları nezdinde geniş bir tecrübeye sahibiz.

Haksız Rekabet Davaları:

Tescilli ve tescilsiz hakların korunması konusunda faaliyet gösteriyoruz. Fikri mülkiyet hukuku ile bağlantılı ticari uyuşmazlıklar, ticari sırrın haksız edinilmesi ve ürün sorumluluğu gibi konularda danışmanlık hizmeti sunuyoruz.