Tazminat Davası

Hukuki Yardım Al

Danışmak istediğiniz her konuda bize ulaşın!

BİZE ULAŞIN

İzmir Tazminat Avukatı

Tazminat Davası, Haksız fiillerden veya başkaca bir nedenle oluşan zararın tazminini konu edinen dava türüne verilen addır. Ülkemizde “maddi” ve “manevi” olmak üzere iki tür tazminat istemi mevcuttur. Maddi tazminat davası, ölüm sebebiyle destekten yoksun kalma, maluliyet ve iş gücü kaybı gibi bedensel zararlardan kaynaklanabileceği gibi mal varlığı değerlerinin zarar görmesinden de kaynaklanabilir. Manevi tazminat davası ise haksız bir fiil veya işlem nedeniyle davacının ruhsal bütünlüğünü bozan manevi acıların giderilmesi amacıyla açılır.

Bireyde oluşan zararın giderilmesi amacıyla açılan bu davaların sonucunda bireyin yaşamış olduğu hak kayıplarının bir miktar veya tamamen tazmini sağlanmaktadır. Dava sürecinde yapılacak bir hata, bireyin hak kayıplarını tazmin edememesine ve hatta daha fazla hak kaybı yaşamasına yol açmaktadır. Dolayısıyla dava takibi ve yasal sürecin alanında uzman avukatlar tarafından titizlikle yürütülmesi gerekmektedir.

Büromuz kurulduğu günden bu yana tazminat celselerinde uzman avukatları ile hak kaybı yaşayan müvekkillerinin zararını açtığı maddi ve/veya manevi tazminat davaları ile tazmin etmiştir.

Hangi Tazminat Davasına Bakmaktasınız?

-Borçlar hukukundan kaynaklanan sözleşmenin ihlali,

-Trafik kazası neticesinde yaralanma veya ölüm,

-Doktor uygulama hatası (malpraktis) sonucu ölüm,

-İş hukukundan kaynaklanan ihbar veya kıdem tazminatı,

-İş kazası sonucu yaralanma veya ölüm,

-Suç işlenmesi veya boşanma davası gibi nedenlerden kaynaklı zararlar

-Her türlü haksız fiil sonucu oluşan zararlar.

Sizlerde bu makalede eksik kalan ve daha fazla bilgiye ihtiyacınız olan her türlü konuda İzmir Tazminat Davası Avukatı arkadaşlarımıza sorularınızı sorabilirsiniz.

Maddi tazminat davası nedir? Manevi Tazminat davası nedir? Haksız fiil neticesiyle tazminat nasıl alınır? Sözleşme ihlali neticesinde maddi ve manevi tazminat davası nasıl açılır? gibi sorularınız için bizlere her an bir telefon yardımıyla ulaşabilirsiniz.