Av. Özge Aktaş

Hukuki Yardım Al

Danışmak istediğiniz her konuda bize ulaşın!

BİZE ULAŞIN

Av. Özge Aktaş

Özge Aktaş, 2010 yılında İzmir Buca Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesine başlamış olup 2016 yılında ise yatay geçiş yaptığı İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamlamış ve 2018 yılında mezun olmuştur. Üniversitesi hayatı süresince çeşitli sosyal öğrenci kulüplerinde üyelikleriyle kendini geliştiren Aktaş mezuniyetinin akabinde büromuzda yasal stajına başlamıştır.

Yasal avukatlık stajı süresince hukukun çeşitli alanlarında kendini geliştiren ve avukatlık mesleğinin detaylarını öğrenen Aktaş 2020 yılının Ocak ayında avukatlık ruhsatını alarak büromuzun avukat ekibine dahil olmuştur.

Avukatlık stajından avukatlığa geçen süreçte büronun tüm dosyalarında deneyim sahibi olan ve Kapital Legal’in bir parçası olan Özge Aktaş; Aile Hukuku, Miras Hukuku, Ceza Hukuku ve Sigorta Hukuku alanlarında müvekkillerimize hizmet vermekte olup ayrıca Aktüerya Kaynaklı Nitelikli Hesaplamalar Bilirkişiliği ile  sigorta alanında uyuşmazlığı olan müvekkillerimize de mütalaa vermektedir.

Müvekkil ilişkilerine güvendiğimiz avukatımız aynı zamanda Müvekkil İlişkileri Departmanımızın sorumlu avukatı olarak görev yapmaktadır. 

Eğitim:

Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi – 2014-2016

İstanbul üniversitesi Hukuk Fakültesi – 2016-2018

Dil:

Türkçe, İngilizce

Sertifikalar:

1.Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi- Uluslararası Hukuk Öğretimi – 11.2014

  1. Aktüerya Hesap Bilirkişilik Eğitimi Sertfikası – Başkent Üniversitesi – 12.2020
  2. Çocuk Adalet Sisteminde Avukatın Rolü – İzmir Barosu – 01.2021
  3. Müşteri İlişkileri Yönetiminde Memnuniyet Ve Şikayet Paradoksu Eğitimi – Türkiye Kalite Derneği – 07.2023