Av. Arzu Arslan Kollama

Hukuki Yardım Al

Danışmak istediğiniz her konuda bize ulaşın!

BİZE ULAŞIN

Av. Arzu Arslan Kollama

Malatya Anadolu Lisesi’nden 4.71 ortalama ile 1999 yılında mezun olduktan sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk ve Tarih (çift anadal) bölümlerini ÖSYM burslu olarak kazanmıştır. Tarih bölümünü tamamen İngilizce dilinde okumuştur.

Üniversitede henüz 3. sınıftayken Eşya Hukuku hocası Sayın Burak Özen’den akademisyenlik yönünde teklif almıştır.

2008 yılında Karşıyaka(İzmir) Adliyesinde avukatlık stajını yaparken, şimdiki Yargıtay Başkanı ve dönemin Karşıyaka 1. Ağır Ceza Başkanı olan Sayın Mehmet Akarca’nın yönlendirmesiyle Yargıtay 4. Hukuk Dairesi Onursal Baskanı Sayın Turgut Uygur’un Borçlar Kanunu Şerhi’nin I. cildinde kendisiyle birlikte çalışma imkanı olmuştur.

2009 yılında İzmir Barosu/Türkiye’ye kayıt olarak, avukatlık ruhsatını almış olup,  Noterlik Belgesi de almıştır.

Mesleğinin ilk yıllarından itibaren şirket avukatlığı yapmış olup, hukukun her alanında bilgi ve tecrübe sahibidir. Gerek dava ve icra avukatlığı, gerekse şirket avukatlığı ve danışmanlığı ile sözleşme avukatlığı ve arabuluculuk üzerine deneyimi bulunmaktadır.

Business English (İş İngilizcesi) sertifikası vardır. Dış Ticaret Uzmanlığı eğitimi almış olup, sertifika sahibidir. Arabuluculuk sertifikası vardır.

Adli yargı sınavlarını kazanarak, 3 defa mülakat sınavlarına katılmıştır.

İleri seviyede İngilizce, temel düzeyde Osmanlıca ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmektedir.

Savunma hakkının en temel unsuru olan avukatlık mesleğine büyük saygı ve özveri ile bağlı olup, 15 yıla yakın meslek hayatında kendini geliştirme ve ilerletme imkanı bulduğu ölçüde fırsatları değerlendirmekten ve kendisini geliştirmekten yanadır.

Eğitim:

Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Dil:

Türkçe, İngilizce, Osmanlıca