İzmir Barosu Avukatları

Baro, avukatların meslek örgütü niteliğinde bir kurumdur. 1924 yılında Muhamat Kanunu ile birlikte kabul edilerek kurulmuştur. Barolar kurulmadan önce de avukatlar Dava Vekilleri Cemiyeti adı altında birleşmişlerdir. Türkiye Barolar Birliği kurulduğu yıldan beri saygın ve etkin bir şekilde çalışmalarını yürütmektedir.

Türkiye Barolar Birliği, avukatlık hizmetinden ücretsiz olarak yararlanmaya olanak tanımaktadır. Adli yardım olarak da isimlendirilen bu hizmet içerisine yalnızca hukuk davaları ve icra takipleri girmektedir. Bu noktada adli yardım almak ya da avukat araştırmak için İzmir barosu avukatları araması yapılmaktadır. Avukata danışarak davayı yürütmek oldukça faydalıdır. Yasal uygulamalar hakkında uzman olan avukatlar davanızdaki bütün süreçleri yürütmektedir. Herkesin yasal durumu farklı olsa da bir avukat tutmanın gerektiği zamanlar vardır. Avukatla çalışmamak anlaşmanın bozulmasına, hak taleplerinin kaybedilmesine ve hatta hapis cezasına kadar gidebilir.

Adli yardım, adalete erişim hakkının yasal bir hak olması sebebiyle tüm vatandaşların adalete aynı şartlar içinde ulaşmasını hedefler. Adli yardım ülkemizde iki farklı şekilde uygulanmaktadır. Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nda öngörülen yollarla ya da avukatlık kanununda yer alan maddelere göre adli yardıma erişilebilir. Adli yardıma ulaşmak için barolara başvurmak gerekmektedir. Bizzat avukat istemeyen kişiler en yakınındaki baroya giderek ücretsiz avukat desteği talebinde bulunabilir. Barolara adli yardım talebinde bulunan kişilerin; fakirlik belgesi, ikametgâh senedi, nüfus cüzdanı sureti gibi belgeleri hazır bulundurmaları gerekmektedir. Bununla birlikte Ceza Muhakemesi Kanunu hükümleri kapsamında değerlendirilecek bir davanız varsa davanın görüleceği mahkemeye başvurarak ücretsiz avukat talep edilebilmektedir.

İzmir Barosu Avukatları: En İyi İzmir Avukatlar

Dava ile ilgili bilgi almak için İzmir barosu avukat arama konusunda destek isteyebilirsiniz. Bir avukatlık bürosu ile çalışmak için baroya kayıtlı olmasına dikkat edilmelidir. Müvekkil ile avukat anlaştığı sürece avukatın mutlaka bulunduğunuz ilde ikamet ediyor olması gerekmez. Avukat İzmir barosu altında kayıtlı olan her avukat davanızın takibini başka ilde de olsa yapabilir. Büyükşehir olması nedeniyle İzmir Türkiye’nin en büyük barolarından birine sahip olan ilimizdir.  İzmir barosu hem meslek öncesinde hem de meslek sonrasında verdiği eğitimlerle alanında uzman avukatlar yetiştirmek için çalışmaktadır.

Son Yazılar

Hukuki Yardım Al

Danışmak istediğiniz her konuda bize ulaşın!

BİZE ULAŞIN